40 մլն դրամ վերադարձվել է հիմնադրամին
Վերջին յոթ ամիսների ընթացքում «Մեդալի հակառակ կողմը» ֆիլմը ցուցադրվել է Հայաստանում՝ Երեւանում և մարզերում, ապա շարունակել իր ճանապարհը ԱՄՆ-ում, Կանադայում և տասնյակ եվրոպական երկրներում՝ ընդգրկելով ավելի քան 33 քաղաք։ Այս ընթացքում ֆիլմը արժանացել է հանդիսատեսի ջերմ ընդունելությանը և մի շարք հեղինակավոր մրցանակների։
Վերջերս, Կանադայի «Պոմեգրանտե» կինոփառատոնի շրջանակում, ֆիլմը ճանաչվել է «Լավագույն գեղարվեստական ֆիլմ» անվանակարգում, ինչը վկայում է նրա արվեստագիտական արժեքի և միջազգային ճանաչման մասին։
Հայ կինոյի օրվան ընդառաջ լավագույն առիթ է նշելու «Մեդալի հակառակ կողմը» ֆիլմի հերթական հաջողության մասին։
Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի կինոյի հիմնադրամի կողմից ֆիլմի արտադրության նպատակով տրամադրված ֆինանսավորումը` շուրջ 40 մլն դրամ, ամբողջությամբ վերադարձվել է Հայաստանի կինոյի

В бюджет возвращено 40 млн драмов
За последние семь месяцев фильм «Обратная сторона медали» был показан в Армении, США, Канаде и десятках европейских стран, охватив более 33 городов. За это время картина удостоилась теплого приема зрителей и ряда престижных наград.
Недавно на кинофестивале «Pomegranate» в Канаде фильм победил в номинации «Лучший художественный фильм», что подтверждает его художественную ценность и международное признание.
Накануне Дня армянского кино мы рады сообщить об очередном успехе: государственное финансирование в размере около 40 млн драмов, предоставленное Национальным киноцентром Армении на производство картины, было полностью возвращено в бюджет фонда.