Բաթումի սպորտային ֆիլմերի փառատոն
Ռեժիսոր Աննա Մաքսիմը մրցանակի է արժանացել Վրաստանում անցկացվող Բաթումի միջազգային սպորտային ֆիլմերի «NIKE» փառատոնում։ Նրա «Մեդալի հակառակ կողմը» (The Reverse Side of the Medal) ֆիլմը ստացել է Nana Mchedlidze Prize հատուկ մրցանակը։
Մրցանակը ՀՀ կինոգործչին է փոխանցվել Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսության միջոցով, որը ստացել է այն փառատոնի կազմակերպիչներից և փոխանցել հեղինակին։
Փառատոնը միավորում է սպորտային թեմատիկայով ֆիլմեր աշխարհի տարբեր երկրներից՝ կարևորելով սպորտային հաջողությունների ետևում կանգնած մարդկային պատմությունները։ Nana Mchedlidze Prize-ը տրվում է գեղարվեստական և գաղափարական առումով առանձնացող ֆիլմերին։

Батумский фестиваль спортивных фильмов
Режиссер Анна Максим удостоена награды на международном фестивале спортивных фильмов «NIKE» в Батуми, проходящем в Грузии. Ее фильм «Обратная сторона медали» (The Reverse Side of the Medal) получил специальный приз Nana Mchedlidze Prize.
Награда была вручена армянскому кинематографисту через Генеральное консульство Республики Армения в Грузии, которое получило ее от организаторов фестиваля и передало автору.
Фестиваль объединяет фильмы на спортивную тематику из разных стран мира, подчеркивая человеческие истории, стоящие за спортивными достижениями. Приз Nana Mchedlidze Prize присуждается фильмам, выделяющимся в художественном и концептуальном отношении.