Բաթումի սպորտային ֆիլմերի փառատոն
Ռեժիսոր Աննա Մաքսիմը մրցանակի է արժանացել Վրաստանում անցկացվող Բաթումի միջազգային սպորտային ֆիլմերի «NIKE» փառատոնում։ Նրա «Մեդալի հակառակ կողմը» (The Reverse Side of the Medal) ֆիլմը ստացել է Nana Mchedlidze Prize հատուկ մրցանակը։
Մրցանակը ՀՀ կինոգործչին է փոխանցվել Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսության միջոցով, որը ստացել է այն փառատոնի կազմակերպիչներից և փոխանցել հեղինակին։
Փառատոնը միավորում է սպորտային թեմատիկայով ֆիլմեր աշխարհի տարբեր երկրներից՝ կարևորելով սպորտային հաջողությունների ետևում կանգնած մարդկային պատմությունները։ Nana Mchedlidze Prize-ը տրվում է գեղարվեստական և գաղափարական առումով առանձնացող ֆիլմերին։

Batumi Sport Film Festival
Director Anna Maxim has won an award at the "NIKE" Batumi International Sports Film Festival held in Georgia. Her film "The Reverse Side of the Medal" received the special Nana Mchedlidze Prize.
The award was presented to the Armenian filmmaker through the Consulate General of the Republic of Armenia in Georgia, which received it from the festival organizers and transferred it to the author.
The festival brings together sports-themed films from different countries around the world, emphasizing the human stories behind athletic achievements. The Nana Mchedlidze Prize is awarded to films that stand out in terms of artistic and conceptual merit.